Je pre vás cloud ešte stále výzva? O pár rokov bude pre každú firmu nevyhnutnosťou.

ÚčtujPohodlne

Mnoho firiem využíva výhody cloudových služieb, avšak nájde sa ešte dosť takých, ktoré váhajú. Ak k ním patríte, pokračujte v čítaní a zistite, že cloud nie je miesto ale služba, vďaka ktorej získate nespočetne veľa výhod a posuniete svoje podnikanie o level vyššie.

Pri zvažovaní prechodu vášho účtovníctva na cloud sa často objavujú pochybnosti o bezpečnosti, mylné predstavy o nedostupnosti dát či drahej prevádzke. Ako inovujúci a napredujúci podnikateľ/ka, by ste mali poznať výhody cloudu a skutočnosť, že cloud je pre vašu firmu ako tichý IT – systém, vďaka ktorému pracujete plynule bez výpadkov, bez straty dát a odkiaľkoľvek. Pekná predstava, však? A k tomu všetkému je to ešte aj finančne výhodnejšie. 

Ako vyzerá prechod firemného účtovníctva na cloud?
Migrácia vášho systému na cloud nie je žiaden horor. Jej priebeh objasnil Lukáš Savara Chief digital officer v spoločnosti MADWIRE, s.r.o., ktorá prevádzkuje aj cloudové riešenie ÚčtujPohodlne.sk: „V zásade je to tzv. „asistovaná migrácia“, a teda, že klient nás najskôr oboznámi s jeho aktuálnym riešením a my mu na základe týchto informácii pripravíme prostredie v cloude (operačný systém, ekonomický systém, ostatné súčasti). Dohodne si presný dátum, kedy nastane presun dát, teda samotná migrácia, zo zákazníkovho servera k nám do cloudu. Toto zabezpečujú naši administrátori a v dohodnutom termíne dáta premigrujeme. Zákazník dostane prístupy na pracovnú plochu v cloude, kde má všetko pripravené. Po zmigrovaní informujeme klienta aby si preveril, či je všetko v poriadku a môže začať pohodlne pracovať.“

O stratu dát by ste sa mali báť ak nemáte cloud, nie naopak
Cloud je pre dáta to, čo banka pre peniaze. Vysoká miera fyzickej a virtuálnej bezpečnosti chránia vaše dáta pred stratou alebo krádežou. O ochranu dát sa stará tím profesionálov, rovnako ako aj o aktualizácie a zálohy. Neriešite nefunkčný systém, skrine plné dokumentov, straty dát či výpadky.
Pravdepodobnosť straty dát je teda vyššia pri zastaralom vedení „účtovníctva v šanónoch“.

V dnešnej dobe sú nároky na bezpečnosť dát vysoké. Či už ide o fyzickú alebo virtuálnu ochranu. Vo fyzickej bezpečnosti sme sa rozhodli zvoliť si spoľahlivé a certifikované datacentrum, ktoré spĺňa najnáročnejšie kritéria bezpečnosti. Serveri máme uložené na Slovensku a fyzický prístup k nim má len nevyhnutné minimum našich technikov, ktorí prešli certifikáciou,“ objasnil bezpečnosť dát na cloude Lukáš Savara. 

A dodal „Naši klienti, ktorí prešli z fyzických serverov do cloudu najviac ocenili, že ich prácu už viac neohrozí náhle zlyhanie hardvéru, ktoré bolo častokrát spojené aj so stratou dát. Účtovníctvo je srdcom každej firmy a preto k ochrane dát pristupujeme nekompromisne aj z pohľadu zálohovania.“ 

Čo vyriešite?
S cloudovým riešením účtovníctva vymeníte hromady šanónov za hromadu výhod. Získate bezpečné miesto pre vaše dáta a ušetrite peniaze za nákladnú IT infraštruktúru. Vďaka šikovnému riešeniu budú vaše dáta pre vás vždy dostupné odkiaľkoľvek, stačí sa prihlásiť jedným klikom. 

Účtovníctvo na cloude sa stane priestorom, kde sa všetky dokumenty a bločky digitalizujú, efektívne zaúčtujú a bude ich možné posielať, zdieľať a archivovať. Práca vašich zamestnancov sa zefektívni a zrýchli vďaka automatizácii, ktorá vynechá hneď niekoľko zbytočných krokov. 

Zamestnancom umožníte pracovať z domu, chaty, záhrady a vy ich môžete kontrolovať a kedykoľvek nahliadnuť do aktivít. Vaše dokumenty máte poruke a viete ich ľahko vyhľadať

Tak čo myslíte, je čas na inováciu, ktorá šetrí? Posuňte svoje účtovníctvo vpred zjednodušte si život a vyskúšajte smart riešenie ÚčtujPohodlne.sk.


Ak sa stále neviete rozhodnúť, vyskúšajte DEMO účet na 1 mesiac zdarma. Spoznáte všetky kvality a váš život sa zjednoduší. Začnite účtovať pohodlne


Máte otázky?
E-mail: obchod@uctujpohodlne.sk
Tel.: +421 907 627 507